محل تبلیغات شما

خب بعد از چند ماه، بلاخره تونستم بخشی از سفرنامه ی یونان رو بنویسم. هدف از نگارش سفرنامه م در وهله ی اول انتقال تجربه بود اما از اونجایی که چند ماهی بین سفر و نگارشش فاصله افتاده، فکر نمی کنم به خوبی مخارج و نحوه ی مدیریت ش رو به خاطر بیارم و از این بابت کمکی کنم. پس در حال حاضر هدف از درج سفرنامه ی من صرفا شریک شدن خاطرات با خواننده و حفظ کلیات برای آینده است.

خب پس از این مقدمه ی فلسفی! بریم سراغ سفر:

پرواز ما از کانادا به مقصد آتن با هواپیمایی Air Canada Rouge انجام شد. Air Canada Rouge  یک لاین هوایی ارزان قیمت تر و زیر مجموعه ی Air Canada است که با حذف بعضی از خدمات مانند مانیتور جلوی هر صندلی و پذیرایی محدودتر، قیمت هایی مناسب تر دارد.

پرواز راس ساعت انجام شد و به صورت مستقیم طی 10 ساعت به فرودگاه آتن رسیدیم. فرودگاه آتن بسیار بزرگ بود اما بعضی از قسمت هایش به علت ساخت و ساز نامرتب بود. پس از کنترل پاسپورت ها از فرودگاه خارج شدیم و با خرید بلیط اتوبوس به سمت هتل آپارتمان محل اقامت رفتیم. شهر با وجود آنکه با دریای اژه محاط شده است سرسبز نبود اما آسمان آبی و پاک بود.

محل اقامت ما از هتل آپارتمان های Omnia pagrati  بود که مجموعا 5 شب در آن اقامت داشتیم. هتل به تازگی بازسازی اساسی شده بود و همه چیز بسیا تمیز و نو بود. بیشتر وسایل هتل هم از آیکیا خریداری شده بود و بر خلاف ایران که آیکیا تب ِ تندی دارد، محصولات آیکیا در اینجا به اقتصادی بودن و مناسب ِ جیب کارمند بودن معروف هستند.

مساله ی دوست داشتنی برای ما که خستگی راه را از بین برد، وجود شیلنگ آب در دستشویی و وجود کف شو در دستشویی بود بر خلاف کانادا که من درهیچ کجا ندیدم. اتاق ها واقعا به تمییزی عکس های موجود در سایت booking.com بود و ما برای 5 شب اقامت در اتاق super studio  مجموعا 478 دلار کانادا پرداخت کردیم. در اتاق، گاز رومیزی، ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون و چای ساز وجود داشت که کار ما رو بسیار راحت کرده بود و برای ما که تصمیم داشتیم به جهت صرفه جویی در هزینه و همین طور در صورت پیدا نکردن رستوران حلال، بیشتر خودمان آشپزی کنیم، عالی بود.

تفاوت دیگر اینکه من در کانادا هنوز گاز رومیزی ندیده ام و همه ی گازها از نوع مبله هستند.

روبروی هتل یک مدرسه بود که بسیار شبیه مدارس دولتی خودمان در ایران بود. همان ساختمان های قدیمی در یک حیاط درندشت! کلیک

ادامه دارد.

سفر به کشور فلسفه - 1

در این گوشه ی حسین نشناس ِ دنیا ...

رانندگی در فرنگ ۲

ی ,هتل ,اقامت ,کانادا ,وجود ,air ,بود و ,air canada ,برای ما ,ما که ,هتل آپارتمان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ماورا و داستان تحصیل در خارج از کشور