محل تبلیغات شما

امروز صبح امتحان شهر (عملی) داشتم برای بار دوم! بله، بار اول رد شدم! 

چند تا تجربه دارم که شاید به کار بقیه بیاد: 

1- کف کفشی که باهاش امتحان میدین ترجیحا ضخیم نباشه. یا حداقل اگه ضخیم هست بارها و بارها با همون کفش تمرین کرده باشید و گرنه با ابن نوع کفش ها، برای اینکه کف پا با پدال ها فاصله ی زیادی دارند، به اشتباه نیروی زیادی وارد می کنیم و ماشین یهو شتاب میگیره (به جای اینکه خیلی نرم شروع به حرکت کنه). 

2- قوانین رانندگی در اینجا بیشتر از ایران است. مثلا گردش کامل گردن قبل از هر گونه تغییر جهت برای دیدن نقاط کوری که در آیینه ها دیده نمی شود. یا وجود تابلوهای توقف کامل، در اکثر تقاطع ها حتی فرعی.  راستی،  اینجا هر فردی با ماشین خودش امتحان میده و مثلا اگه ماشینش دنده اتومات هست لازم نیست کار با دنده معمولی رو بلد باشه.

3- استفاده از ویدیوهای آموزشی یوتیوب هم برای ما که از کلاس های آموزشی اینجا استفاده نکردیم می‎تونه مفید باشه. 

امروز قبول شدم و ان شاء الله تا ده روز دیگه گواهینامه پست میشه :)

---------

لازم به گفتن هست که علی رغم ِ همه سخت گیری ها و وجود قانون هایی که ما اصلا در ایران حتی برای امتحان هم لازم به رعایتشون نیستیم، باز هم  رانندگانی که قوانین رو رعایت نمی‎کنند اینجا هم کم نیستند!  

هزینه ی امتحان ها در کانادا:

آیین نامه حدود 30 دلار ، امتحان شهر هم حدود 30 دلار 

در صورت قبولی در امتحان، هزینه صدور گواهینامه حدودا 100 دلار. هر ساله هم هزینه "گواهینامه داشتن" گرفته میشه! همچنین هر سال هزینه پلاک ماشین میگیرن حدودا 200 دلار. 

سفر به کشور فلسفه - 1

در این گوشه ی حسین نشناس ِ دنیا ...

رانندگی در فرنگ ۲

امتحان ,هم ,ها ,هزینه ,ماشین ,گواهینامه ,حدود 30 ,امتحان شهر ,لازم به ,رانندگی در ,پست میشه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روحانی کاروان